Az 1992 óta működő Alapítvány a falu lakosságával, a szülőkkel és a helyi vállalkozókkal, vállalatokkal együtt segíti az óvodát, az iskolát, kis falunk gyermekeit. Tevékenységünk fókuszában az oktatói-nevelői munka támogatása, a sportolás népszerűsítése, az egészséges életmód elősegítése, valamint a közösség minden tagját megmozgató rendezvények szervezése áll.

Óvoda és iskola támogatása

Célunk, hogy adományaink a Telki Pipacsvirág Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a Telki Önkormányzat által működtetett Telki Zöldmanó Óvoda működését segítsük, leginkább tárgyi eszközök beszerzésével, informatikai fejlesztések támogatásával, sporteszközök beszerzésével, emellett a tehetséggondozás elősegítésével és szabadidős programok támogatásával.

Kiemelt céljaink 2021. október 19. döntés alapján:

• Iskolai alsós udvar felújítása
  • Óvodai udvar felújításának folytatása
  • Szülők Akadémiája programsorozat

Korábbi kiemelt céljaink voltak:

• Futókörök és kültéri edzőpark kialakítása
  • Iskolai külső sportpálya korszerűsítése
  • Óvodai gumiburkolat kialakítása

Kik vagyunk?

Alapító: Telki Önkormányzat, 1992

Kuratórium: Koltai Piroska kuratórium elnök, Frész-Tóthné Egri Eszter kurátor, Pálfy Éva kurátor

További lelkes önkénteseink: Csernai Andrea, Fényes Ágnes, Joó Györgyi, Megyesi Nóra, Mezei Ágnes, Nagy Éva Emese, Pók Tünde, Szalai Henrietta, Szalma Zsófia, Varga Helga

Alapítványunk adószáma: 19186247-1-13

A kuratórium korábbi tagjai: Csernok Kriszta, Homolya Vera, Jeck János, Kolláth Klára, Szalay László, Szigeti Antal, Szujó Zoltánné dr. Sütő Adrienn (kuratórium elnöke), Tóth Eszter, Szalai Henrietta, Oprics Judit

Korábbi aktív önkénteseink: Benke Gabi, Benke Ákos, Bicskey Szilvia, Dura Emese, Korsós Gabi, Kristóf Szilvi, Lájer Enikő, Maróti Viktória, Mosonyi Bernadett, Páva Hajni, Piszker Mariann, Szabó Marci, Ráduly Zoltán, Takács Annamária, Váraljai-Fáczán Dóra, Batka Zsófi, Csiszár Kata, Szombati Magdi… és rengeteg más lelkes szülő, akiknek örökre hálásak vagyunk!

Hivatalos dokumentumaink

Név: Óvoda-Iskola Telkiben Alapítvány

Adószám: 19186247-1-13

Bankszámlaszám: OTP Bank 11742348-20002011